COVID-19 a ślub w najbliższych miesiącach. Co robić?

Kochani! Wszyscy znaleźliśmy się w nowej i trudnej sytuacji.
Nie chcę zagłębiać się w temat związany z #koronawirus, bo nie jestem kompetentną osobą w tym zakresie, ale martwi mnie to, jak obecne ograniczenia wpływają na plany ślubne par, które zaplanowały ślub na początku letniego sezonu ślubnego. Długo zastanawiałem się, jak im pomóc.

W pierwszym odruchu chciałem zaproponować, żebyśmy wspólnie z innymi usługodawcami znaleźli nowe terminy. Później jednak stwierdziłem, że skoro część par zdecydowała się na rozbicie ich uroczystości na dwie daty (1 – ceremonia ślubu, 2 – przyjęcie), to może warto pójść za ciosem i znaleźć sposób na to, żeby w tej nowej sytuacji wszystko odbyło się jak najpiękniej.

Mam dla Was 2 pomysły.

Pierwszy to dość modna forma przekazu informacji w social mediach, czyli streaming. Wydawać by się mogło, że relacje na żywo zarezerwowane są dla profesjonalistów, ale nic bardziej mylnego! Myślę, że każdy przynajmniej w jakiejś podstawowej formie poradzi sobie z przeprowadzeniem transmisji, dzięki której najbliżsi będą mogli uczestniczyć w ceremonii (szczególnie, że w tym momencie w uroczystości może wziąć udział bardzo ograniczona ilość osób).

Jeśli boicie się, że nie poradzicie sobie z techniką, poproście o pomoc Waszych usługodawców – np. Wasz filmowiec prawdopodobnie jest zaznajomiony z tematem i pomoże Wam wszystko zorganizować.

Ja również oferuję swoją pomoc – mogę przygotować relację albo nagrać całą ceremonię. Wystarczy, że napiszecie, co i kiedy mogę dla Was zrobić. Jeśli tylko będę miał wolny termin, umówimy się i dogadamy szczegóły.

Drugi pomysł to spersonalizowana strona internetowa, na której Wasi najbliżsi znajdą informacje o planowanym przez Was wydarzeniu (ślubie/weselu). Możecie tam zamieścić kilka zdjęć z sesji narzeczeńskiej lub z prywatnych zasobów albo podzielić się planami na przyszłość. Taka witryna to przede wszystkim jednak doskonałe miejsce na informacje o ceremonii i przyjęciu. Możecie tam szczegółowo rozpisać daty, godziny i wrzucić wszystko to, co pomoże najbliższym zorganizować się tego dnia: informacje o noclegach, mapy dojazdu, pinezki Google ułatwiające odnalezienie poszczególnych miejsc.

Adres takiej strony może być naprawdę prosty, np. natalka-piotr.pl. Warto zamieścić go na zaproszeniu, ale można też podesłać go gościom SMS-em, e-mailem lub np. przez Messenger.

Myślę, że wielu z Was poradzi sobie zarówno ze stroną, jak i z relacją. Jeśli jednak uznacie, że potrzebujecie pomocy, jestem do Waszej dyspozycji.